Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji - usługi dezynsekcji w Warszawie i okolicach

Dezynsekcja to wyjątkowo skuteczny i kompleksowy sposób na pozbycie się insektów z domu i lokali użyteczności publicznej.

O czym warto pamiętać?

Kilka prostych czynności, które ułatwią pracę naszych techników co przełoży się na jeszcze lepsze efekty przeprowadzonej dezynsekcji.

  • usuń z pomieszczenia żywność, karmy dla zwierząt oraz wszystkie przedmioty związane z higieną osobistą na przykład ręczniki, szczoteczki do zębów, papier toaletowy zabawki dla dzieci.
  • wytarcie kurzu z elementów wyposażenia lokalu, czyste dywany i umyta podłoga poprawią skuteczność utrzymania się preparatu i wydłużą czas jego działania
  • wyjmij ze skrzyni łóżka pościel oraz wszystkie przedmioty, które mogą się w nich znajdować.

Należy pamiętać aby technik który prowadzi dezynsekcje miał łatwy dostęp do każdej powierzchni pomieszczenia w którym pracuje.

Co zrobić w trakcie i po dezynsekcji?

Ze względu na stosowane przez naszych techników środki o silnym stężeniu chemicznym, podczas prowadzonej dezynsekcji należy:

  • opuścić pomieszczenia i bezwzględnie zabrać z niego zwierzęta domowe,
  • schować żywność i przedmioty higieny osobistej.

Po minimum 3 godzinach od zakończenia prac można bezpiecznie wrócić do lokalu. 

Czas ten pozwala na całkowite osadzenie preparatu w pomieszczeniu i rozpoczęcie jego działania bez stwarzania zbędnego zagrożenia dla ludzi. Po powrocie do domu należy otworzyć okna i wywietrzyć całe mieszkanie.

Wszystkie powierzchnie, które będą miały kontakt z żywnością powinny być dokładnie umyte. W przypadku posiadania małych dzieci należy pamiętać też o umyciu podług pomijając miejsca w których preparat ma aktywnie zwalczać owady a więc w okolicach szafek, łóżek czy sprzętów AGD.
Jeżeli to możliwe warto na kilka dni po dezynsekcji zrezygnować lub całkowicie nie wycierać kurzu w miejscach zamgławiania ULV a dostęp do pomieszczeń ograniczyć zwierzętom.

Zaleca się po zabiegu dezynsekcji wyprać: ubrania, pościel, firany, koce, narzuty w temperaturze powyżej 50 stopni Celsjusza.

Szczegółowych informacji udzielimy Państwu na miejscu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.