Właściciele obiektów noclegowych zmagają się z wieloma problemami natury organizacyjnej i technicznej. Źródłem poważnych kłopotów wizerunkowych lub finansowych stają się niekiedy niewielkie pluskwy i karaluchy. Ich występowaniu sprzyja wysoki współczynnik rotacji osób w danym pomieszczeniu. Każdy kolejny odwiedzający może przynieść ze sobą niechciane pasożyty, które mają tendencję do ekspresowego rozmnażania. Jak zatem zapewnić czystość i uchronić się przed insektami? Przedstawiamy krótki poradnik dla zarządców hoteli, który wyjaśni najważniejsze kwestie związane z ochroną przed robactwem.
Jak sprawdzić, czy są pluskwy w hotelu?
Pierwszym krokiem prewencyjnym staje się regularna kontrola nietypowych miejsc w pomieszczeniach. Warto dokładnie sprawdzić wszelkie zakamarki pokoju. Wykrycie przez gości pluskwy w hotelu prowadzi do procesu o odszkodowanie, dlatego warto działać wyprzedzająco.
Zajrzyj pod elementy standardowego wyposażenia pokoju. Sprawdź wewnętrzne części stolika wieczorowego, krzeseł czy szafki pod telewizor. Koniecznie zbadaj stan materaca łóżkowego po każdym pobycie odwiedzających. Pluskwy uwielbiają kryć się w miejscach trudno dostępnych, np. w szwach na poszewce. Pozostawiają jednak dość wyraźnie ślady odchodów. Twoją uwagę powinny zwrócić wszelkie nietypowe przebarwienia w kolorze brązowym lub czarnym.
Wykrycie obecności pluskwy w hotelu to dość proste zadanie dla wprawionej ekipy sprzątającej. Warto zawczasu wdrożyć odpowiednie środki zaradcze i zrealizować profesjonalną dezynsekcję. Stwierdzenie bytowania szkodników na wczesnym stadium ich rozwoju przekłada się na skuteczny proces eksterminacji i uniknięcie dotkliwych odszkodowań wypłacanych klientom.
Odszkodowanie za pluskwy w hotelu
Co grozi właścicielowi hotelu, który nie zapewnił wymaganych procedur ochrony przed pluskwami? Jeśli gość samodzielnie zidentyfikuje bytowanie pluskwy, może zgłosić sprawę do Sanepidu i sprowadzić poważne konsekwencje urzędowe. Co więcej, z pewnością uda się do najbliższej kancelarii prawnej w celu wyegzekwowania świadczenia odszkodowawczego. Jego wysokość zależy od rozległości strat materialnych, zdrowotnych i psychologicznych.
Zasądzone odszkodowanie za pluskwy w hotelu może okazać się dość drastyczne w skutkach dla właścicieli hotelu lub innego miejsca noclegowego. Orzeczenia sądów opiewają często na wartość kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tego należy jeszcze doliczyć kary nałożone przez Sanepid i gigantyczne straty wizerunkowe.
Zatem co zrobić, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia pluskwy lub karalucha w pokoju przeznaczonym dla gości? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej o działaniach prewencyjnych i dezynsekcji.
Pluskwy w hotelu – co zrobić?
Jeśli zauważysz kolonię pluskiew w swoim obiekcie, musisz działać szybko i podejmować rozsądne decyzje. Próby traktowania problemu „po łebkach” błyskawicznie zwrócą się przeciw Tobie. Dezynsekcja w hotelu to zadanie dla profesjonalnej firmy, która zbudowała odpowiednie zaplecze technologiczne i wykazuje się znajomością skutecznych technik eliminacji insektów. Do popularnych metod zaliczamy zamgławianie, żelowanie i oprysk preparatami owadobójczymi.
Walka z insektami wymyka się schematom. Każda sytuacja ma własną specyfikę, do której trzeba zaplanować określone środki zaradcze. Dezynsekcja karaluchów i pluskiew obejmuje złożone czynności, jakie zniszczą obecną populację i wyeliminują rozrost złożonych larw.
Substancje czynne aplikowane w formie mgły lub oprysku docierają do najbardziej schowanych skrawków przestrzeni. Im szybciej skorzystasz z fachowej oferty dezynsekcji, tym skutecznej ochronisz pozostałą powierzchnię obiektu i ograniczysz koszty usługi.
Profilaktyka i dezynsekcja w hotelu — jak bronić się przed pluskwami?
Wiesz już, jak działać po wykryciu pluskwy w hotelu. Co zrobić jednak, aby w ogóle uniknąć podobnych problemów? Rada jest jedna — dbaj o higienę. Nie oszczędzaj na ekipie sprzątającej. Zapewnij odpowiednie okienko czasowe między pojawieniem się następnych gości, aby pracownicy mogli dokładnie sprzątnąć pokój i zdezynfekować newralgiczne miejsca.
Wprowadź procedury profilaktycznej dezynfekcji techniką zamgławiania ULV. Zadbaj o pranie pościeli i czyszczenie materacy w wysokiej temperaturze, która zabija pluskwy w zarodku. Pamiętaj, że jeszcze bardziej restrykcyjne sprzątanie musisz przeprowadzić w ogólnodostępnych korytarzach. Wykładzina dywanowa skutecznie tłumi niepożądane dźwięki, lecz jednocześnie stanowi ostoję dla wszelkiego robactwa i roztoczy.
Dezynsekcja prusaków, pluskiew i karaluchów to specjalizacja firmy DezBest. Sprawdź naszą ofertę dla miejsc noclegowych i zapewnij swoim gościom bezpieczny pobyt w idealnie czystych warunkach.