Nie tylko karaluchy: ciekawostki o innych szkodnikach, które mogą pojawić się w naszych domach

Choć ich rozmiary zwykle nie przekraczają kilku milimetrów, potrafią skutecznie zakłócić codzienną egzystencję. Mowa oczywiście o insektach – te mikroskopijne szkodniki, to problem wielu gospodarstw domowych. Zarówno najbardziej widoczne mrówki czy karaluchy, jak i mało znane owady czyhające w ukryciu, to niechciani goście w naszych domach. Dowiedz się, jakie gatunki owadów możesz spotkać wewnątrz pomieszczeń.

Pluskwy

Pluskwy to mikroskopijne, ale niezwykle uciążliwe szkodniki, które odżywiają się krwią ludzi i zwierząt. Są aktywne głównie w nocy, a ich ataki mogą powodować swędzenie oraz podrażnienia skóry. Pluskwy są niezwykle wytrzymałe i potrafią przetrwać wewnątrz pomieszczeń długi czas bez pożywienia, dlatego bez profesjonalnej dezynsekcji mogą być trudne do wyeliminowania z gospodarstwa domowego.

Mole spożywcze i ubraniowe

Mole spożywcze to doskonale znane insekty domowe, które żywią się suchymi produktami spożywczymi, takimi jak mąka, kasze, orzechy czy przyprawy. Mikroskopijne larwy tych szkodników mogą zainfekować produkty, a dorosłe osobniki bez problemu przegryzą opakowanie, by dostać się do wewnątrz. Mole ubraniowe to kolejni niechciani goście, którzy w naszym domu żerują na naturalnych materiałach, takich jak wełna, jedwab czy futro.

Komary

Komary to wszędobylskie owady, które poza tym, że są uciążliwe, mogą dodatkowo przenosić różne choroby. Te popularne, wszystkim znane insekty gospodarstwa domowego najlepiej czują się w wilgotnym i ciepłym środowisku, dlatego tak chętnie wybierają piwnice i pomieszczenia o zwiększonej wilgotności powietrza.

Rybiki

To niewielkie pełzające owady, nazywane również wilgotniakami, które w naszych domach najchętniej goszczą w łazience lub kuchni. Tych niechcianych gości cechują duże zdolności adaptacyjne i… intensywna płodność, przez którą stanowią one trudny do wyeliminowania problem wielu domowych gospodarstw. Szkodniki żyją w ukryciu – podobnie jak insektom, do założenia siedlisk wystarczą im mikroskopijne szczeliny i szpary.

Mrówki

Zaskakująca zdolność do poszukiwania pożywienia sprawia, że migracje i kolonie mrówek fascynują wielu miłośników przyrody. Te popularne szkodniki domowe mogą rozwijać się w różnych częściach naszych pomieszczeń, szczególnie tam, gdzie mogą znaleźć okruchy lub resztki jedzenia.

Karaluchy

Karaluchy to jedne z najczęściej spotykanych i zarazem najbardziej niechcianych szkodników w naszych domach. Wyróżnia je odporność na ekstremalne warunki, przez co bywają bardzo trudne do wyeliminowania. Obecność tych nieproszonych gości w gospodarstwie domowym może być nie tylko nieprzyjemna, ale także zagrażająca zdrowiu, z uwagi na przenoszenie niebezpiecznych patogenów, wywołujących m.in. dur brzuszny, czerwonkę, gruźlice czy wirusowe zapalenie wątroby.

Pchły

Pchły to kolejne mikroskopijne szkodniki w ukryciu, niechciani goście będącą prawdziwą zmorą właścicieli psów lub kotów. Żywią się krwią, a ich ukąszenia powodują świąd, szczególnie uciążliwy dla osób uczulonych.

Muszki

Popularne owocówki to małe i doskonale znane, niewielkie szkodniki, które można spotkać wewnątrz pomieszczeń, gdzie przechowywane są dojrzałe owoce i produkty spożywcze. Z kolei ziemiórki to mikroskopijne insekty żerujące na roślinach doniczkowych – to właśnie z nimi muszki najczęściej przedostają się do domu.

Skuteczna dezynsekcja z DezBest

Jako zespół specjalistów, doskonale wiemy, jak skutecznie likwidować zarówno te najbardziej powszechne, jak i mało znane szkodniki wewnątrz pomieszczeń w gospodarstwach domowych. Jeśli w Twoim domu pojawiły się insekty, nie czekaj – już dziś skontaktuj się z DezBest i skorzystaj ze wsparcia w zakresie efektywnego zwalczania niechcianych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *