Domowe sposoby jak pozbyć się prusaków i karaluchów ?

jak pozbyć się karaluchów i prusaków

Oprócz zastosowania profesjonalnego środka owadobójczego który zapewnia 100 % gwarancji na pozbycie się insektów z domu, można użyć ogólnodostępnych preparatów (o niskiej skuteczności) kupionych w sklepie.

 Jednym z prewencyjnych sposobów jest zachowanie czystości w mieszkaniu. Częste mycie powierzchni użytkowych, (podłogi, blaty) nie zostawianie resztek jedzenia i zbyt długo odpadków w koszu na śmieci to warunek konieczny. Należy także zadbać o zasklepienie wszelkiego rodzaju otworów którymi mogą się przedostać do domu.

Piwo stanowi przysmak karaczanów ale może stanowić dla nich też pułapkę. Należy wlać do pojemnika płyn i ułatwić im dostanie się do miski tak aby po opiciu piwa nie mogły się z niej wydostać chodzi oczywiście o śliskie powierzchnie naczynia i trudności w poruszaniu się po takich (będą się ślizgać, wpadać do pojemnika i topić się szukając drogi ucieczki).

Kolejnym sposobem jest rozłożenie np. liści laurowych w miejscach gdzie podejrzewamy pojawianie się karaluchów. Owady nie znoszą tego zapachu podobnie jest z naturalnym aromatem rośliny kocimiętki.

Jeżeli chodzi o prusaki sposób to tak zwana „metoda babci” –  można rozłożyć proszek do pieczenia zmieszany z cukrem pudrem w miejscach pojawiania się prusaka czy karalucha. Owady nie tolerują tego zapachu, czym można je odstraszyć.

 Oczywiście to tylko kilka przykładowych  metod jakie można znaleźć w internecie. Nie gwarantują one pozbycia się problemu lecz stanowią prewencyjny dodatek do odstraszania i profesjonalnej dezynsekcji jaką oferuje nasza firma DezBest. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *