Najczęstsze błędy popełniane podczas dezynsekcji – jak ich uniknąć?

Dezynsekcja polega na zwalczaniu owadów uznawanych za szkodniki. Dezynsekcji podlegać mogą zarówno larwy, jak i dorosłe osobniki. Zwykle stosuje się ją w przypadku obecności prusaków, karaluchów, mrówek, pluskiew, rybików cukrowych itp. Aby cały proces przebiegł prawidłowo i zakończył się sukcesem, trzeba przestrzegać kilku zasad.

Czy dezynsekcja jest skuteczna?

Wyróżnia się dwie metody dezynsekcji: fizyczną oraz chemiczną. To którą z nich zastosujemy, zależy od rodzaju szkodników, z którymi musimy się mierzyć. Ważne są również warunki panujące w danym pomieszczeniu, a także preferencje mieszkańców. Najczęściej stosuje się dezynsekcję chemiczną, która polega na sięgnięciu po substancje, które uśmiercą, bądź sparaliżują insekty. Do wyboru mamy środki kontaktowe (działają na szkodnika w momencie kontaktu z jego ciałem), bądź pokarmowe (działają po spożyciu). Skuteczna dezynsekcja może opierać się również na połączeniu obydwu tych metod, ale nie jest to konieczne.

Skuteczna dezynsekcja – czy to w ogóle możliwe?

Tak, skuteczne pozbycie się owadów jest możliwe, ale musimy przygotować się na zdecydowane działania. Półśrodki, okazje cenowe i produkty wątpliwego pochodzenia raczej nie rozwiążą naszego problemu. Walcząc np. z prusakami, musimy pilnować także swoich zachowań. Zostawianie niczym niezabezpieczonych produktów spożywczych, niedokładne oczyszczanie kuchennego zlewu z resztek tylko wydłuży nasze zmagania z robactwem, a w skrajnych przypadkach nigdy nie pozwoli się go pozbyć. Wiele insektów to stworzenia niezbyt wymagające. Zadowoli je kilka okruchów i kilka niewytartych kropel wody. W parze z najskuteczniejszymi nawet metodami dezynsekcji muszą iść także nasze nawyki. Oczywiście profesjonalne podejście (zarówno nasze, jak i specjalistów) z pewnością przyniesie zadowalające efekty.

Nieskuteczna dezynsekcja czy powracające insekty?

Zdarza się, że pomimo przeprowadzonej dezynsekcji, problem insektów nie znika. Nie musi to oznaczać, że zabieg przeprowadzony został niedbale. Problemem może być źle mieszkanie źle zabezpieczone przed szkodnikami. Niepożądani goście w naszym mieszkaniu to nie oznaka brudu, lecz ich migracji np. z innych mieszkań. Pluskwy pomiędzy lokalami potrafią przemieszczać się nawet po elewacji budynku. Karaluchy ze zsypu na śmieci mogą do nas przyjść tylko dlatego, że miały taką możliwość, a nie z powodu naszego braku dbania o czystość. Właśnie dlatego tak ważne jest skuteczne zabezpieczenie mieszkania.

Skorzystaj z usług firmy DezBest – dezynsekcja Warszawa i ciesz się długotrwałą wolnością od uciążliwych insektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *